eGroup

Turbulencia

3. - 5. Jún 2022

Registrácia
POZVANIE OD LEADPASTORA

V čase pozemského zmätku potrebujeme zjavenie nebeského poriadku. Izaiáš, prorok svojej doby videl otvorené nebo a Sediaceho na tróne – a to v čase, keď pozemský trón katastroficky padol. Čo by sa stalo, ak by proroci dnešnej doby zdvihli svoje tváre k nebu a znova videli Pána? Čo by sa stalo, ak by cirkev v roku 2022 zaostrila na Božie kráľovstvo?

V čase krízy sa v konfrontácii s Božou slávou ukážu naše nedostatky. Uhlík z Božieho oltára proroka očistil. Oheň jeho prítomnosti zjaví náš hriech, ale aj uvoľní jeho slávu a svätosť. Krst ohňom očisťuje a pripravuje. Čo by sa stalo, ak by cirkev dnešnej generácie povstala očistená, posvätená, oslávená a pripravená byť jeho prorockým hlasom?

V čase zjavenia jeho slávy a odkrytia našich nedostatkov sa rodí misia pre nové obdobie. Prorok počuje hlas: “Kto nám pôjde?  Koho pošlem?” Bez váhania odpovedá: “Tu som. Pošli mňa.” Z bolestivej drámy, pod aktuálnym, čerstvým dotykom svätého ohňa, sa rodí nové poslanie. Čo by sa stalo, ak by sme povstali ako ambasádori neba a povedali spolu najsilnejšie dve slová, aké odovzdaná bytosť Bohu povedať môže: “TU SOM.”

Pozývam ťa byť súčasťou generácie, ktorá nesedí v rezignácii, ale povstáva v prorockej agónii. Buď súčasťou misijného pohnutia jednoduchých prorokov, ktorí v sile ohňa povstávajú. Pozývam ťa spolu s nami povedať dve slová, ktoré zmenia svet a zmenia aj tvoju trajektóriu: TU SOM. Pozývam ťa byť súčasťou TURBULENCIE022.

Ps Miro Tóth
#tusom22
(Inšpirované 6. kapitolou Izaiáša)

SPÍKRI

Mark Collard

je senior pastorom v Equippers Surrey (UK). Mark bol pilotom lietadiel v British Airways, neskôr však prijal povolanie na plný úväzok v cirkvi. Jeho vášňou je pomôcť ľuďom objaviť ich plný potenciál a zmocňovať ich pre vierou naplnený život pre Ježiša. S manželkou Monicou majú štyri deti.

Francesco Basile

je zakladateľom a pastorom Equippers Rím. Vyštudoval literatúru a filozofiu v Ríme a získal titul ordinonvaného pastora na biblickej škole v Tulse v Oklahome. Je autorom mnohých #1Amazon Bestseller titulov. Jeho vášňou je inšpirovať ľudí k objavovaniu toho, pre čo sa narodili, kto ich stvoril a ako sa môžu stať najlepšou verziou seba samých. S manželkou Tanyou majú dve deti.

Miro Tóth

je zakladajúcim pastorom Equippers na Slovensku (Apoštolská cirkev) a v Budapešti a riaditeľom biblickej školy Gateway College. Vyštudoval teológiu v USA a v Banskej Bystrici. Vedie platformu pastorov a lídrov CityLdr a je mentorom pre mnohých aktívnych i povstávajúcich lídrov. Jeho vášňou je zakladanie zborov a napĺňanie veľkého poverenia, ktoré sme ako cirkev dostali. S manželkou Marti majú troch synov.

Jozef Brenkus

je misionárom, ktorý dlhé roky žil a slúžil v Indii. V súčasnosti žije na Slovensku a pracuje v Slovenskej misijnej spoločnosti. Je aktívny v pomoci misionárom, ktorí chcú slúžiť v zahraničí a aktuálne koordinuje službu ACS utečencom z Ukrajiny. Jeho vášňou je šírenie evanjelia do každého kúta sveta. S manželkou Bohunkou majú dve deti.

EQUIPPERS SVK WORSHIP

PROGRAM

PIATOK

17:00 Kaviareň & čas s priateľmi

18:00 - 20:30+ BLOK 1 [Francesco Basile]

SOBOTA

9:00 - 10:00 Kaviareň & čas s priateľmi

10:00 - 12:00 BLOK 2 [Francesco Basile]

12:00 - 13:00 SEMINÁR [Miro Tóth]

13:00 - 15:00 OBED

15:00 - 16:00 SEMINÁR [Jozef Brenkus]

16:00 - 17:30 PRESTÁVKA / SKORÁ VEČERA

17:30 - 20:00+ BLOK 3 [Mark Collard]

NEDEĽA

9:30 - 10:00 Kaviareň & čas s priateľmi

10:00 - 12:30+ Bohoslužby Equippers SVK [ps Mark Collard]

* čas záveru večerných programov a nedeľných bohoslužieb je orientačný

** pre TurboKids rodičov platí fixne stanovený čas záveru/vyzdvihnutia detí (info dostaneš v infomaile od TurboKids tímu)

INSPIRIO LEADERSHIP SUMMIT

je inšpiratívne stretnutie pre pozvaných pastoroch, lídrov a ich teamy. Ak vedieš cirkev, službu alebo si aktívnym lídrom v biznise, daj nám o sebe vedieť na equipperssvk@gmail.com.

Hosťom bude ps Mark Collard (UK).

Kúp si vstupenku a stráv čas s ďalšími lídrami pri dobrých témach a buduj významné vzťahy, z ktorých plynie významná služba.

14:00 - 15:00 Kaviareň a networking

15:00 - 17:00 Program s prestávkou v baletnej sále (1. poschodie) v kinosále Domu kultúry Kovak.


TURBOKIDS

je konferencia pre deti vo veku 5 - 12 rokov, ktorá bude prebiehať paralelne počas programu Turbulencie v sobotu a počas nedeľných bohoslužieb.

Deti budú v priestoroch zboru v Kompase na ul. Pribinova 3. Okrem kúpy vstupenky je potrebné ich zaregistrovať - následne dostaneš v e-maile všetky potrebné informácie.

Ďalšie info a registrácia TU.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Vstup

Ďakujeme, že si si kúpil/a vstupenku na Turbulenciu 2022! Stal/a si sa tak spoluorganizátorom, vďaka ktorému sa Turbulencia môže uskutočniť a priniesť požehnanie mnohým!

Pri vstupe si priprav svoju unikátnu vstupenku - VYTLAČENÚ alebo V TELEFÓNE - z ktorej náš tím naskenuje QR kód. Kód skenujeme iba 1x - pri ďalšom vstupe (z obeda, na ďalší deň) sa preukážeš náramkom, ktorý dostaneš. Vstupenky nie sú kupované na meno a je možné ich použiť iba raz.

Naši organizátori v červených tričkách ti budú k dispozícii pre akékoľvek otázky alebo pomoc.

Bez vstupenky nie je možné sa Turbulencie zúčastniť. Svoju vstupenku si budeš môcť zakúpiť aj v deň konania konferencie, čo je skvelá správa pre tých, ktorí do poslednej chvíle nevedia, či im okolnosti dovolia prísť. Neponúkame vstupy na jednotlivé programy.

Adresa

Dom kultúry
Hlavné námestie 7
Nové Zámky

Ubytovanie

Čo tak si rezervovať ubytovanie a stráviť celý víkend v Nových Zámkoch? Nebudeš tak musieť cestovať a môžeš si z celého víkendu urobiť výlet s rodinkou či s partiou kamarátov!
Niekoľko tipov na ubytovanie:
Hotel Stardust
Penzión Pohoda
Penzión Arcadia
Vyskúšajte aj ponuku portálu airbnb.

Jedlo

Na obed alebo večeru si môžete zájsť do týchto reštaurácií, všetky sú v okruhu do 10 min od miesta konanina konferencie.

3 groše
Country Kozlovna
Irish Castle Pub
Barbar Bar & Street Food
Dragon Pub
Bagetéria Siesta
Döner Street Food NZ
ŠIRIN
VIET FOOD